1. بعد از بررسی های انجام شده تصمیم گرفتیم تغییرات اساسی در انجمن ایجاد کنیم

  این سیستم دارای امکانات بیشتری هست که باعث جذابیت انجمن خواهد شد

  امیدواریم از طرح جدید انجمن خوشتون بیاد

 2. به خاطر برخی تغییرات در روند انجمن

  دسترسی مدیریت از همه کاربران برداشته شده

  به زودی روند و قوانین جدید اعلام خواهد شد

اختلاف ۱۰۰میلیون تومانی خودروهای لوکس از نمایندگی تا بازار!

شروع موضوع توسط آناهیتا ‏10/4/13 در انجمن اخبار اقتصادی

 1. آناهیتا

  آناهیتا Well-Known Member

  تاریخ عضویت:
  ‏23/4/12
  ارسال ها:
  12,193
  تشکر شده:
  37
  امتیاز:
  48
  جنسیت:
  زن
  با گشت و گذاری در میان قیمت لوکس ها متوجه اختلاف قمیت چشمگیر آنها می شویم؛ اختلاف قیمتی که سال گذشته بازار تولیدات داخلی را اسیر کرده بود...
  [img=17x24]http://www.afkarnews.ir/images/pixel.gif[/img]
  [img=270x171]http://www.afkarnews.ir/images/docs/000209/n00209437-b.jpg[/img][img=17x24]http://www.afkarnews.ir/images/pixel.gif[/img]
  گروه اقتصادی: سال پیش بود که تفاوت قیمت خودروهای داخلی از کارخانه تا نمایندگی خبرساز شد. این تفاوت قیمت سود فراوانی را روانه جیب دلالان و سودجویان کرده بود. البته لازم به ذکر است که این تفاوت ها همچنان ادامه دار است و هیچ اقدام و قانونی نتوانست این راه کسب سود را از دلالان بگیرد.

  به گزارش افکارنیوز، در حالی این تفاوت قیمت تنها در بازار خودروهای داخلی مشاهده شده بود که ظاهرا این روند به بازار خودروهای وارداتی نیز کشیده شده است. از آنجایی که بازار خودروهای وارداتی در ایران به واسطه قوانین یک بازار لوکس محسوب می شود، تفاوت قیمت این خودروهای خارجی از نمایندگی تا بازار نیز بسیار لوکس و خیرکننده است! کافی است سری بع وبسایت های به روزکننده قمیت خودرو در این زمینه بزنید تا متوجه این نکته شوید.

  لوکس ها در سال گذشته بسیار خبرساز شده بودند. یکی از نمایندگی های یکی از خودروهای وارداتی علت این تفاوت قیمت را ارائه گارانتی می داند. دیگر نمایندگی ذکر می کند که فروش ندارد. نمایندگی دیگری نیز به ذکر اینکه فروش خودروهای ... تنها به صورت پیش فروش با تحویل ۴ماه آینده است. با این وضاع می توان حدس زد که گرانی قیمت خودروها در ایران، به زودی به بازار وارداتی ها نیز سرایت خواهد؛ خودروهایی که در طول یکسال افزایش بیش از ۱۰۰درصدی را تجربه کرده اند.

  هیوندای
  در بازار این خودوروی وارداتی تفاوت قیمت ها متفاوت است. به طور مثال، هیوندای I۲۰ از نمایندگی تا بازار آزاد تنها ۲میلیون تومان قیمت دارد. در مقابل، تفاوت قیمت همتای این خودرو یعنی هیوندا I۳۰ از کارخانه تا بازار آزاد گاهی به ۴۰میلیون تومان نیز رسیده است. نمایندگی هیوندای سوناتا ۲۰۱۳ را نیز درحالی با قیمت ۱۳۰میلیون تومان در اختیار متقاضیان قرار می دهد که قیمت این خودرو برای متقاضیانش در بازار آزاد به ۱۴۰میلیون تومان می رسد.

  در گروه این خودروی کره ای، آزرا گرنجور ۲۰۱۳ و جنسیس ۲۰۱۳ رکورددار بیشترین اختلاف قیمت از نمایندگی تا بازار آزاد هستند. آزرا گرنجور فول با رادار، در حالی در بازار به قیمت ۱۸۶میلیون تومان به فروش می رسد که قیمت این خودرو توسط نمایندگی ۱۵۶میلیون تومان تعیین شده است. در واقع این خودرو ۳۰میلیون تومان از نمایندگی تا بازار افزایش قیمت دارد. اما جنسیس در بین هیونداها با تفاوت قیمت ۴۰میلیون تومانی یکی از رکورد داران است. قیمت نمایندگی جنسیس ۱۹۹میلیون تومان تعیین شده است در حالی که هر دستگاه جنسیس با ۲۴۰میلیون تومان در بازار معامله می شود.

  از سوی دیگر اختلاف قیمت یکی دیگر از خودروهای این برند کره ای، به ۸۷میلیون تومان نیز رسیده است. رکورددار تفاوت قیمت هیوندای مربوط به هیوندای سنتنیال است؛ چرا که تفاوت قیمت این خودرو از نمایندگی تا بازار ظاهرا ۱۲۰میلیون تومان است.

  [img=510x337]http://www.afkarnews.ir/images/docs/files/000209/nf00209437-1.jpg[/img]

  تویوتا
  در بازار این خودرو نیز تفاوت قیمت ها به وضوح حس می شود. به طور مثال تویوتا اف جی کروز، از نمایندگی تا بازار آزاد دارای تفاوت قیمت ۴۵میلیون تومانی است. این تفاوت قیمت ها برای تویوتا پرادو و فورچونر به ترتیب، ۵۰ و ۶۲میلیون تومان است. اما رکورد دار تفاوت قیمت تویوتا لندکروز سپربلند است که از نمایندگی تا بازار آزاد تفاوت قیمتی اش به ۷۲میلیون تومان می رسد.

  [img=549x362]http://www.afkarnews.ir/images/docs/files/000209/nf00209437-2.jpg[/img]

  کیاموتورز
  کیا یکی دیگر از خودروهایی است که بیشترین سهم را در بین خودروهای وارداتی دارد. تفاوت قیمت از نمایندگی تا بازار آزاد این خودرو نیز در بازار خیره کننده است. به طور مثال تفاوت قیمت کیا سورنتو از نمایندگی تا بازار آزاد به ۸۰میلیون تومان نیز می رسد. این تفاوت قیمت برای کیا اسپورتیج در حدود ۶۳میلیون تومان است.

  [img=518x299]http://www.afkarnews.ir/images/docs/files/000209/nf00209437-3.jpg[/img]
  مرسدس بنز
  تا اینجای کار از خودروهایی صحبت کردیم که تنها برای مردم ایران لوکس هستند و در بقیه جهان از خودروهای متوسط محسوب می شوند اما مرسدس بنز همواره از دیرباز به لوکس بودن مشهور بوده است؛ خودرویی که چندی است به علت تحریم ها و سختی مبادلات بین المللی کمتر شاهد فعالیت نمایندگی اش هستیم.

  مرسدس بنز نیز مانند خودروهای دیگر گفته می شود از نمایندگی تا بازار تفاوت قیمت دارد. تفاوت قیمت های انواع مدل های مرسدس بنز از نمایندگی تا بازار واقعا خیره کننده است. به طور مثال S ۵۰۰ Long ۱۰۰میلیون تفاوت قیمتی را شامل می شود. CLS ۵۰۰نیز از نمایندگی تا بازار ۹۰میلیون تومان بر قیمتش افزوده می شود. تفاوت قیمت نمایندگی تا بازار E۳۵۰ کوپه نیز در حدود ۷۵میلیون تومان ذکر شده است.

  [img=528x368]http://www.afkarnews.ir/images/docs/files/000209/nf00209438-1.jpg[/img]