1. بعد از بررسی های انجام شده تصمیم گرفتیم تغییرات اساسی در انجمن ایجاد کنیم

  این سیستم دارای امکانات بیشتری هست که باعث جذابیت انجمن خواهد شد

  امیدواریم از طرح جدید انجمن خوشتون بیاد

 2. به خاطر برخی تغییرات در روند انجمن

  دسترسی مدیریت از همه کاربران برداشته شده

  به زودی روند و قوانین جدید اعلام خواهد شد

توصیه‌هایی برای ناکام گذاشتن سارقان خودرو

شروع موضوع توسط آناهیتا ‏10/4/13 در انجمن اخباراجتماعی

 1. آناهیتا

  آناهیتا Well-Known Member

  تاریخ عضویت:
  ‏23/4/12
  ارسال ها:
  12,193
  تشکر شده:
  37
  امتیاز:
  48
  جنسیت:
  زن
  سرقت خودرو و لوازم داخل آن از مواردیست که همواره نگرانی‌هایی را برای مالکان آنها ایجاد می‌کند که در همین راستا پلیس توصیه‌هایی را به منظور پیشگیری از وقوع این نوع سرقت ارائه کرد.

  [img=270x180]http://www.afkarnews.ir/images/docs/000209/n00209537-b.jpg[/img]
  به گزارش افکارنیوز، مالکان باید اتومبیل خود را به سیستم ایمنی مانند دزدگیر صوتی، قفل‌پدال، قفل‌فرمان، قطع‌کننده سیستم‌برقی و ... تجهیز و پیش از ترک خودرو از بالابودن شیشه‌ها و قفل‌بودن درها اطمینان حاصل کنند.

  رانندگان باید ضمن پرهیز از مراجعه به تعمیرگاه‌های غیرمجاز و متفرقه و سپردن خودرو و سوئیچ آن برای تعمیر و سرویس، توجه داشته باشند که برای تعمیر خودرو به نمایندگی‌های مجاز و تعمیرگاه‌های مطمئن مراجعه کنند و در صورتی که مجبور به دریافت خدمات از تعمیرگاه‌های ناشناس هستند، سوئیچ خود را به دیگران تحویل ندهند.

  مالکان باید توجه داشته باشند که تحت هیچ شرایط و حتی برای لحظه‌ای اتومبیل خود را به صورت روشن رها نکنند و از گذاشتن سوئیچ روی وسیله‌نقلیه و ترک آن حتی برای چند ثانیه نیز خودداری کنند.

  مفقودشدن پلاک نیز از دیگر مواردیست که نباید نسبت به آن بی‌تفاوت بود، تا جایی که پلیس نیز از شهروندان نیز خواسته در صورت مفقودشدن پلاک وسیله‌نقلیه‌شان سریعا مراتب را به کلانتری یا پاسگاه محل فقدان گزارش کنند.

  رانندگان باید توجه داشته باشند که اگر به دلیل نقص فنی مجبور هستند اتومبیل خود را هل دهند، نباید اجازه نشستن افراد غریبه به پشت فرمان را بدهند.

  تصادفات و نزاع‌های ساختگی نیز از دیگر شیوه‌ها و شگردهایی‌است که سارقان به آن دست می‌زنند که رانندگان و سرنشینان یک خودرو باید صورت مواجه‌شدن با چنین صحنه‌هایی وسیله‌نقلیه خود را رها نکنند.

  از پارک وسیله‌نقلیه در محل‌های خلوت و تاریک نیز باید خودداری شود و در صورتی که سرنشین وسیله‌نقلیه فرد سالخورده یا کودکان است باید از رهاکردن آنان در زمانی که خودرو به صورت روشن بوده یا سوئیچ روی آن است، خودداری کرد.

  به گزارش ایسنا، خریداران و فروشندگان خودرو باید در صورت معامله در بنگاه ضمن مطالعه مفاد قولنامه قبل از امضاء نسبت به اخذ یک برگ قولنامه تنظیم شده از بنگاه اقدام کنند و در صورت معامله خودرو دست دوم در اولین فرصت به همراه فروشنده برای تعویض پلاک به مرکز مربوطه مراجعه کنند.

  همچنین آن دسته از افراد نیز که به تازگی اقدام به اخذ گواهینامه کرده یا در پارک‌کردن خودرو تسلط کافی را ندارند، بهتر است برای پارک خودرو مکان دیگری را انتخاب کنند و از کمک گرفتن از افراد غریبه برای پارک خودروی خود، خودداری کنند.