1. بعد از بررسی های انجام شده تصمیم گرفتیم تغییرات اساسی در انجمن ایجاد کنیم

  این سیستم دارای امکانات بیشتری هست که باعث جذابیت انجمن خواهد شد

  امیدواریم از طرح جدید انجمن خوشتون بیاد

 2. به خاطر برخی تغییرات در روند انجمن

  دسترسی مدیریت از همه کاربران برداشته شده

  به زودی روند و قوانین جدید اعلام خواهد شد

رهبر کره شمالی برای آمریکا خطرناک تر است یا میچ مک کانل؟

شروع موضوع توسط mehdiastro ‏12/4/13 در انجمن اخبار خارجی

 1. mehdiastro

  mehdiastro مدیر کل سایت هیات مدیره

  تاریخ عضویت:
  ‏23/7/11
  ارسال ها:
  4,881
  تشکر شده:
  16
  امتیاز:
  38
  نشریه فارین پالیسی در مقاله ای نوشت خطر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی برای آمریکا بسیار کمتر از رهبرجمهوری خواه سنای آمریکاست.

  به گزارش خبرآنلاین، دیوید روسکوف نویسنده فارین پالیسی در مقاله ای با عنوان : " مرد دیوانه! چه کسی برای آمریکا خطرناک تر است؟ کیم جونگ اون یا میچ مک کانل" رهبر اقلیت جمهوریخواه سنای آمریکا را به مراتب برای این کشور خطرناک تر از کیم جونگ اون رهبرکره شمالی معرفی می کند.
  او می نویسد: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی قطعا تهدیدی برای آمریکا و منافع ملی ما است. او رجز می خواند و حتی کشور ما را تهدید به حمله هسته ای کرده است اما همه می دانیم که او توانایی اجرای این تهدیدات را ندارد. اگر رهبر کره شمالی دست از پا خطا کندو حتی به همسایگان خود حمله کند سند نابودی خود را امضا کرده است.
  نویسنده فارین پالیسی می نویسد اگر کره شمالی دست به هرگونه حمله ای علیه آمریکا، منافع آن و یا همسایگانی که در اتحاد با آمریکا هستند بزند بلافاصله با چنان واکنشی از سوی آمریکا مواجه می شود که منجر به از بین رفتن رژیم حاکم براین کشور خواهد شد.
  روسکوف در ادامه مقاله خود برای فارین پالیسی اینگونه ادامه می دهد: حتی اگر همه این اتفاقات بیفتد به جرئت می توان گفت که یک آمریکایی هم کشته نخواهد شد اما من شما را متوجه خطربزرگتری می کنم که بسیار جدی تر از کیم جونگ اون است. او کسی نیست جز میچ مک کانل رهبر اقلیت جمهوریخواهان در سنا
  نویسنده توصیه می کند: همه ما باید دربرابر اقدامات او واکنش نشان دهیم. او در موقعیتی است که برای مرگ و زندگی ما آمریکایی ها تصمیم می گیرد و حالا بدون توجه به اینکه آزادی سلاح در آمریکا روزانه جان چند آمریکایی را می گیرد با هرگونه تلاشی برای محدود کردن این آزادی مرگبار مخالفت می کند.
  به نوشته نویسنده مقاله فارین پالیسی با هر مخالفت میچ مک کانل با هر رایی برای کنترل استفاده بی حد و حصر از سلاح در آمریکا بالارفتن تلفات جانی آمریکایی ها در جنگ های خیابانی این کشور تضمین می شود. اجازه دهید خیلی صریح آماری را باز گو کنم. در هر 15 ماه در آمریکا تعدا افرادی که به خاطر آزادی حمل سلاح کشته می شوند از تعداد کشته شدگان آمریکایی در جنگ کره بیشتر اند. تعداد آمریکایی هایی که روزانه با سلاح گرم به قتل می رسند از تعداد سربازانی که روزانه در جنگ ویتنام کشته می شدند بیشتر است.
  نویسنده مقاله فارین پالیسی در ادامه از نظر سنجی بعمل آمده توسط گالوپ یاد می کند و می گوید به همین دلیل است که تنها 55 درصد از مردم آمریکا موافقت خود را با اعطای کمک به کره جنوبی در صورت حمله کره شمالی به این کشور اعلام کرده اند حال آنکه 90 درصد از همین مردم در نظرسنجی گالوپ موافقت خود را با اعمال محدودیت در حمل سلاح در کشور اعلام کرده اند.
  به گزارش خبرآنلاین تلاش های بعمل آمده برای تصویب قانونی در محدود ساختن آزادی حمل سلاح در آمریکا تا کنون با مخالفت اکثریت جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا و اقلیت جمهوریخواه حاضر در سنای این کشور به رهبری میچ مک کانل که رابطه ای نزدیک با شرکت های اسلحه سازی تحت مدیریت جمهوریخواهان دارد مواجه شده است.
  با این همه آخرین اخبار حاکی از آن است که روز پنجشنبه نمایندگان دمکرات سنای آمریکا در رای گیری مهمی برای آغاز رسمی مذاکرات تاریخی درباره قانون گذاری برای تشدید مقررات فروش و نگهداری سلاح های گرم اکثریت آرا را کسب کردند.
  سناتورهای دمکرات در این رای گیری به شصت رای مثبت از یکصد نماینده سنا نیاز داشتند که از حمایت شانزده جمهوری خواه بهره مند شدند و در کل 68 رای مثبت و 31 رای منفی به دست آمد.در حالیکه مذاکره تا هفته آینده گسترش خواهد یافت، مخالفان جمهوری خواه ده ها اصلاحیه را پیش بینی کرده اند.
  روسکوف در ادامه می نویسد: در حالیکه شبکه های تلویزیونی خبری مدام از خطر کیم جونگ اون برای مخاطبان خود داد سخن می دهند حقیقت این است که بزرگترین خطر برای مردم آمریکا از ناحیه شخصی چون میچ مک کانل است که هرگونه پیشرفتی در تصویب لایحه محدویت حمل سلاح در آمریکا را مختل کرده است. مردم آمریکا لازم است بدانند خطری که از ناحیه آزادی حمل سلاح در کشور آنها را تهدید می کند غیرقابل اندازه گیری است و بدون تردید بزرگتر از خطری است که از جانب کره شمالی ممکن است آنها را تهدید کند. اگر هنوز قانع نشده اید بگذارید برایتان بگویم که تا دو سال آینده تعداد آمریکایی هایی که از سال 2000 در اثر خشونت ناشی از آزادی حمل سلاح در داخل کشور کشته می شوند از تعداد کل آمریکایی هایی که در خلال جنگ جهانی دوم کشته شده اند افزون خواهد شد.
  در این مقاله تصریح شده است که این یک موضوع امنیت ملی است نه یک موضوع امنیت عمومی. حال آنکه نمایندگانی چون میچ مک کانل با انواع ترفندهای قانونی مانع از تصویب لایحه هایی کنترلی شده اند چرا که مثلا تنها انجمن ملی تفنگ آمریکا در سال 2012 بیش از سه میلیون دلار هزینه لابی گری کرده است که چنین قوانینی از سنا یا کنگره آمریکا بیرون نیایند.