1. بعد از بررسی های انجام شده تصمیم گرفتیم تغییرات اساسی در انجمن ایجاد کنیم

  این سیستم دارای امکانات بیشتری هست که باعث جذابیت انجمن خواهد شد

  امیدواریم از طرح جدید انجمن خوشتون بیاد

 2. به خاطر برخی تغییرات در روند انجمن

  دسترسی مدیریت از همه کاربران برداشته شده

  به زودی روند و قوانین جدید اعلام خواهد شد

علائم افسردگی رابشناسیم

شروع موضوع توسط marziye ‏11/1/12 در انجمن روانشناسي و روان پزشكي

 1. marziye

  marziye مدیر کل سایت هیات مدیره

  تاریخ عضویت:
  ‏10/11/11
  ارسال ها:
  6,276
  تشکر شده:
  4
  امتیاز:
  38
  جنسیت:
  زن
  علائم وسیعی از وجود بیماری افسردگی در فرد وجود دارد که میتوانیم با دیدن شان پی به این حالت ببریم:مشکل در خوابیدن ، تغییر در اشتها ، کمبود انرژی ، سخت تمرکز کردن ، حساسیت ، تمایل به فعالیت های غیر معمول و حتی میل به خودکشی ، وابستگی های شدید از جمله علائم افسردگی هستند.


  به گزارش نیک صالحی ،نوع مشخصی از این علائم از فرد مبتلا به افسردگی انتظار نمی رود.

  برای مثال ، زمانیکه در مورد مشکل در خوابیدن صحبت می کنیم منظورمان کمبود خواب شبانه نیست ،بلکه زمانیکه فرد دوست ندارد از رختخواب بلند شود و میل دارد ساعت های طولانی در رختخواب بماند باید به وجود افسردگی در او شک کرد.

  همچنین مشکل در اشتها و تغییرات آن یک دوره زمانی بلند مدت را در بر می گیرد.

  فردی که یک یا دو روز اشتهای کمی دارد ممکن است از بیماری جسمی خاصی رنج ببرد. اما فردی که در یک دوره بلند مدت بی اشتهاست یا اشتهای زیادی دارد میتواند یکی از علائم افسردگی را داشته باشد.این نوع بیمارها معمولا در یک دوره زمانی یا وزن زیادی از دست می دهند یا چاق می شوند.


  افسردگی می تواند با احساس ناامیدی و بی کسی و تنهایی آغاز شود ، حتی در برخی موارد فرد احساس گناه می کند وحس می کند هیچ کس در خانواده به او توجه نکرده و او را دوست ندارد. چنین بیمارهایی از خودشان متنفر شده و میل به خودکشی پیدا می کنند.

  اگر ما به رفتارهای خود و افراد دور و اطرافمان دقت بیشتری داشته باشیم ، از آنها حمایت کنیم ، به آنها توجه و محبت کنیم گامی به سوی از بین بردن این بیماری خاموش ولی خطرناک برخواهیم داشت.