1. بعد از بررسی های انجام شده تصمیم گرفتیم تغییرات اساسی در انجمن ایجاد کنیم

  این سیستم دارای امکانات بیشتری هست که باعث جذابیت انجمن خواهد شد

  امیدواریم از طرح جدید انجمن خوشتون بیاد

 2. به خاطر برخی تغییرات در روند انجمن

  دسترسی مدیریت از همه کاربران برداشته شده

  به زودی روند و قوانین جدید اعلام خواهد شد

فضاپیماهایی كه در صف فرود به مریخ اند

شروع موضوع توسط mehdiastro1 ‏24/7/11 در انجمن دانش هوا فضا

 1. mehdiastro1

  mehdiastro1 Moderator

  تاریخ عضویت:
  ‏24/7/11
  ارسال ها:
  98
  تشکر شده:
  0
  امتیاز:
  0
  جنسیت:
  مرد
  فضاپیماهایی كه در صف فرود به مریخ اند  با اتمام موفقیت آمیز برنامه شاتل ناسا و فرود شاتل آتلانتیس در پایگاه فضایی كندی، روزنامه تلگراف در گزارشی به بررسی نسل بعدی فضاپیماها برای انتقال انسان به فضا پرداخته است.
  با اتمام موفقیت آمیز برنامه شاتل ناسا و فرود شاتل آتلانتیس در پایگاه فضایی كندی، روزنامه تلگراف در گزارشی به بررسی نسل بعدی فضاپیماها برای انتقال انسان به فضا پرداخته است.

  به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایرن (ایسنا) با به پایان رسیدن برنامه ۳۰ ساله شاتل ناسا، به نظر می رسد كه آمریكا دیگر از ابزاری برای دستیابی به فضا و ایستگاه فضایی برای حداقل چند سال آینده برخوردار نباشد و مجبور است كه فعلا بر فضاپیماهای روسیه برای انجام این كار تكیه كند.

  ناسا كه زمانی جلودار فناوری مدارگرد بوده، بطور روزافزونی به دنبال ساخت نسل بعدی فضاپیماها توسط شركتهای تجاری خصوصی است كه بتوانند انسان و محموله های مورد نیاز را به ایستگاه فضایی و فراتر از آن منتقل كنند.

  در حال حاضر چهار شركت برای شركت در برنامه توسعه فضاپیماهای سرنشین دار انتخاب و از سوی ناسا تامین شده اند.

  در اینجا نگاهی می اندازیم به چهار فضاپیما و همچنین پروژه خود ناسا كه فضانوردان امیدوارند بتواند روزی آنها را در مریخ فرود آورد.

  خودروی سرنشین دار چند منظوره (MPCV)

  این فضاپیما كه در مراحل اولیه ساخت قرار دارد، از باقیمانده های فضاپیمای اوریون ساخته شده است. هنوز تاریخ مشخصی برای پرتاب این فضاپیما تعیین نشده اما برای اعزام تا چهار فضانورد به فضای عمیق كه تاكنون هیچ انسانی موفق به سفر نشده، طراحی شده است.

  بر اساس پیش بینی های فعلی، این فضاپیما كه تاكنون هزینه ساخت آن در حدود پنج میلیارد دلار بوده، احتمالا تا سال ۲۰۲۰ آماده پرواز بوده و شاید بتواند تا ۲۰۳۰ خود را برای ماموریتی در مریخ آماده كند.

  دریم چیسر

  این فضاپیما كه با كمك ۱۰۰ میلیونی ناسا در حال ساخت توسط شركت سیرا نوادا است، می تواند تا هفت فضانورد را به فضا منتقل كرده و مانند پیشینیان خود در فرودگاه فرود بیاید. انتظار می رود كه این فضاپیما تا سال ۲۰۱۵ آماده شود.

  CST ۱۰۰

  این فضاپیما توسط شركت بوئینگ در حال طراحی و ساخت بوده كه برای انتقال فضانوردان و محموله های لازم به ایستگاه فضایی بین المللی در نظر گرفته شده است. ناسا تاكنون ۱۰۰ میلیون دلار بودجه خود را در اختیار این شركت قرار داده و قرار است تا سال ۲۰۱۵ آماده شود.

  این فضاپیما از استراتژی فرود با چترنجات و كیسه هوا استفاده می كند.

  دراگون

  شركت اسپیس ایكس در سال ۲۰۱۰ به عنوان اولین شركت خصوصی برای ارسال فضاپیمای یدون سرنشین به مدار و بازگرداندن آن به زمین معرفی شد.

  این فضاپیما در گامی جلوتر از رقیبانش قرار است اواخر امسال اولین پرواز خود به ایستگاه فضایی را انجام داده و تا سال ۲۰۱۴ تا هفت فضانورد را به مدار منتقل كند.

  اگرچه این فضاپیما اكنون از قابلیت فرود در آب برخوردار است، شركت اسپیس ایكس قصد دارد سیستم رانشی تولید كند كه این فضاپیما را قادر به فرود در زمین كند. این شركت تا كنون ۷۵ میلیون دلار از ناسا به عنوان بخشی از برنامه توسعه فضاپیمای سرنشین دار خصوصی دریافت كرده است.

  خودروی فضایی

  از میان چهار فضاپیمای خصوصی، اطلاعات بسیار كمی از خودروی فضایی كه توسط شركت بلواوریجین در حال ساخت است، در دست است. این شركت تا كنون ۲۵ میلیون دلار از ناسا برای ساخت فضاپیمایی با قابلیت حمل هفت فضانورد دریافت كرده كه قرار است بر روی موشك اطلس ۵ به فضا پرتاب شود.