1. بعد از بررسی های انجام شده تصمیم گرفتیم تغییرات اساسی در انجمن ایجاد کنیم

  این سیستم دارای امکانات بیشتری هست که باعث جذابیت انجمن خواهد شد

  امیدواریم از طرح جدید انجمن خوشتون بیاد

 2. به خاطر برخی تغییرات در روند انجمن

  دسترسی مدیریت از همه کاربران برداشته شده

  به زودی روند و قوانین جدید اعلام خواهد شد

ماجرای کره شمالی برای فشار آوردن بر ایران است

شروع موضوع توسط mehdiastro ‏10/4/13 در انجمن اخبار سیاسی

 1. mehdiastro

  mehdiastro مدیر کل سایت هیات مدیره

  تاریخ عضویت:
  ‏23/7/11
  ارسال ها:
  4,881
  تشکر شده:
  16
  امتیاز:
  38
  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن بیان نظر خود درباره مذاکرات آلماتی 2، از نقشه پشت پرده "پر و بال دادن به موضوع کره شمالی" برای افزایش فشارها بر جمهوری اسلامی سخن گفت و تاکید کرد: در حال حاضر نیاز به منطق و تعقل قوی برای دنیا و كارآمدی و مدیریت صحیح برای سامان بخشی داخلی داریم .

  به گزارش آفتاب، آیت الله هاشمی رفسنجانی ، دبیر و اعضای كمیسیون‌ها و كمیته‌های گوناگون مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز با رئیس این نهاد دیدار و آغاز سال جدید را به ایشان تبریك گفتند.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار، با تبریك سال جدید به دبیر، اعضا و همكاران كمیسیون‌ها و كمیته‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام، از زحمات بی‌شائبه و خالصانه این جمع در جهت ارتقای سطح علمی و كارشناسی تصمیمات و مصوبات این نهاد تشكر كرد و گفت: در سال گذشته علی‌رغم تضیقات مالی كه به مجمع تشخیص همانند سایر نهادها وارد شد، اما با تلاش و كوشش پیگیر مسئولان و كارشناسان بخش‌های گوناگون اجرایی و پژوهشی این نهاد، امور طبق برنامه عمل شد و این زحمات جای تقدیر و تشكر دارد.

  ایشان ، بدنه كارشناسی و تحقیقاتی مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیرخانه آن را حاصل تجربیات اندیشمندان، مدیران و مبارزان قبل و بعد از انقلاب و دارای توانمندی بسیار خواند و تصریح كرد: جا دارد از حاصل دانش، توان و تجربه این دلسوزان به نحو بهینه بهره‌برداری شود تا حل مشكلات كشور سرعت بیشتری پیدا كند.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ابراز تأسف از بی‌توجهی بخش‌های اجرایی كشور به اسناد بالادستی چون سند چشم‌انداز، سیاست‌های كلی و برنامه‌های پنج ساله افزود: بی‌توجهی به قانون و سلب اعتماد بخش‌های گوناگون مردم نسبت به قانون در كشور، حاصل قانون‌گریزی مسئولان و بی‌توجهی به تصمیمات، سیاست‌ها و قوانین كارشناسی شده است و باید اقتدار قانون و قانون‌گرایی احیا شود تا اعتماد مردم نیز ترمیم گردد.

  ایشان همچنین پیگیری تحقق شعارهای «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» را  از وظایف بخش‌های گوناگون كشور از جمله مجمع تشخیص مصلحت نظام خواند و تأكید كرد: اگرچه تحقق حماسه سیاسی در تصمیم‌گیری و اجرا سهل‌تر به نظر می‌رسد، اما برای تحقق حماسه اقتصادی، نیازمند زمینه‌سازی‌های كارشناسی، اراده سیاسی و وحدت ملی و نیز كارآمدی اجرایی قوی هستیم.

  آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، فعال شدن كمیته‌ای در دبیرخانه مجمع برای تعیین و پیشنهاد سیاست‌های كلی شعار امسال را خواستار شد و افزود: عامل زمان در تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی بسیار مهم است و امیدواریم شعار امسال مانند سال گذشته مورد بی‌مهری قرار نگیرد.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش به تحولات اخیر سیاست خارجی و پرونده هسته‌ای كشور اشاره كرد و با ابراز تأسف از فریبكاری و دسایس قدرت‌های استكباری در آلماتی 2 گفت: به نتیجه نرسیدن ابتكارهای ایران، علی‌رغم وجود حسن‌نیت و اراده سیاسی، نشان از وجود شیطنت‌ها و توطئه‌های پشت پرده برخی قدرت‌ها برای زمینه‌‌سازی فشار بیشتر بر جمهوری اسلامی ایران دارد.

  آیت‌الله هاشمی رفسنجانی لزوم هوشیاری مضاعف اركان و اقشار گوناگون كشور در سال جاری را یادآور شد و با ابراز تعجب از اظهارات نابخردانه و غیركارشناس برخی افراد در زمینه مسائل خارجی، به بحران كره شمالی اشاره كرد و افزود: علی‌رغم ابراز خوشحالی نابخردانه برخی در داخل، اظهارنظرها و تبلیغات رسانه‌های غربی نشان می دهد كه بزرگنمایی و پروپال دادن به اقدامات كره شمالی برای بزرگنمایی و چند برابر كردن خطر هسته ای جمهوری اسلامی ایران برای منطقه و جهان بوده و همین می‌تواند زمینه تشدید فشارهای بیشتر بر كشور را فراهم كند.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینكه در حال حاضر نیاز به منطق و تعقل قوی برای دنیا و كارآمدی و مدیریت صحیح برای سامان بخشی داخلی داریم، به آفت جایگزینی غرور خود محوری به جای صمیمیت و وحدت ابتدای انقلاب اشاره و تصریح كرد: با تحقق حماسه سیاسی و برگزاری انتخاباتی پرشور رقابتی و فراگیر وحضور همه سلایق قانونی و مورد قبول مردم در صحنه انتخابات، زمینه تحقق حماسه اقتصادی نیز با مجریانی صالح، كارآمد و توانمند فراهم و انشاءالله مشكلات به تدریج مرتفع خواهد شد.

  در ابتدای این دیدار محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تبریك سال جدید به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و جمع حاضر، اعضای كمیسیون‌ها و كمیته‌های دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت را بدنه كارشناسی باتجربه و یاران صدیق انقلاب اسلامی خواند و گفت: سال گذشته علی‌رغم تضیقات مالی و بودجه‌ای كه برای مجمع و به خصوص بخش پژوهش آن وجود داشت، همكاران تلاش كردند تا اهداف مصوب را تحقق سازند كه بحمدالله موفق هم شدند.

  رضایی با اشاره به امیدبخشی رهبر معظم انقلاب با نامگذاری سال جدید به حماسه سیاسی و اقتصادی، هوشیاری اقشار گوناگون كشور در سال جدید را خواستار شد و گفت: امیدواریم بتوانیم با تحقق شعارهای امسال انقلاب و نظام اسلامی را به آرمان‌هایش بیش از پیش نزدیك كنیم.

  همچنین آقایان سیف‌اللهی و واعظی گزارشی را از عملكرد مالی - پژوهشی و مصوبات مجمع تشخیص مصلحت در سال گذشته ارائه دادند.