1. بعد از بررسی های انجام شده تصمیم گرفتیم تغییرات اساسی در انجمن ایجاد کنیم

  این سیستم دارای امکانات بیشتری هست که باعث جذابیت انجمن خواهد شد

  امیدواریم از طرح جدید انجمن خوشتون بیاد

 2. به خاطر برخی تغییرات در روند انجمن

  دسترسی مدیریت از همه کاربران برداشته شده

  به زودی روند و قوانین جدید اعلام خواهد شد

موسیقی به درمان سرطان کمک میکند

شروع موضوع توسط marziye ‏25/3/12 در انجمن پزشكي و درمانی

 1. marziye

  marziye مدیر کل سایت هیات مدیره

  تاریخ عضویت:
  ‏10/11/11
  ارسال ها:
  6,276
  تشکر شده:
  4
  امتیاز:
  38
  جنسیت:
  زن
  رستاران مي‌توانند از موسيقي با مشاوره موسيقي درمان گري استفاده كنند و موسيقي را يكي از خدمات خود براي بيماران قرار دهند.
  فريبا تباري، مدرس دانشكده پرستاري و مامايي علوم پزشكي تهران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در مورد موسيقي به عنوان مداخله‌اي براي پرستاران بخش انكولوژي افزود: امروزه پرستاران به دارو‌هايي كه كيفيت زندگي بيماران در مراحل انتهايي افزايش مي بخشد .

  توجه دارند و مانند يكي از اعضا خانواده ي بيمار علاقه‌مند هستند تا مرگي با آرامش براي وي تدارك ببيند و گاهي خاطرات يك مرگ سخت مي‌تواند تا مدت‌ها براي پرستار باقي مانده و باعث آزار وي شود و حتي اضطراب هاي شغلي و اختلال عملكرد حرفه‌اي در وي به وجود آورد.
  وي افزود: موسيقي يك روش خدمت رساني رساني و مداخله‌اي پرستاري است كه به تخفيف علايم در بيمار كمك مي‌كند.
  وي با تاكيد بر اينكه موسيقي يكي از روش‌هايي است كه نياز‌هاي بيماران را به خوبي تامين مي كند، گفت: موسيقي قدرتي منحصر به فرد به بيمار مي‌دهد تا هر آنچه غير ممكن است انجام ‌دهد و هنگامي كه همه درها بسته است دروازه‌هايي را به روي بيمار باز مي كند و بيمار مي‌تواند لمس كند در شرايطي كه قادر به حركت نيست مي‌تواند بهترين لحظات زندگي‌اش را به خاطر بياورد و افراد سرطاني با موسيقي‌ مي‌توانند آواز بخوانند يا لبخند بزنند درحالي كه قادر به هيچ گونه حركتي نيستند.
  وي تصريح كرد: بيماران با موسيقي مي‌توانند احساس بهبودي و شفا كنند در حالي كه به سمت مرگ پيش مي‌روند و موسيقي پنجره‌اي به هنر، شادي، خلاقيت، اكتشاف، آرامش، براي وي ايجاد كند و هر تصوير نادرستي را كه در ذهن خود دارد درهم مي شكند.