1. بعد از بررسی های انجام شده تصمیم گرفتیم تغییرات اساسی در انجمن ایجاد کنیم

  این سیستم دارای امکانات بیشتری هست که باعث جذابیت انجمن خواهد شد

  امیدواریم از طرح جدید انجمن خوشتون بیاد

 2. به خاطر برخی تغییرات در روند انجمن

  دسترسی مدیریت از همه کاربران برداشته شده

  به زودی روند و قوانین جدید اعلام خواهد شد

هفت د لیل برای خرید سامسونگ Galaxy S۴

شروع موضوع توسط marziye ‏11/6/13 در انجمن تالار عمومی موبایل - Mobile

 1. marziye

  marziye مدیر کل سایت هیات مدیره

  تاریخ عضویت:
  ‏10/11/11
  ارسال ها:
  6,276
  تشکر شده:
  4
  امتیاز:
  38
  جنسیت:
  زن
  سال های بعد به عقب برمی گرد یم و تاریخچه گوشی های موبایل را به د و قسمت تقسیم می کنیم: قبل از ۴ Galaxy S و بعد از Galaxy S ۴ ! چهارمین نسل از خانواد ه S شیک و کابرد ی به نظر می رسد . سامسونگ به معنای واقعی کلمه برای آن سنگ تمام گذاشته است. کیفیت بی نظیر صفحه نمایش و مهم تر از آن طراحی ارگونومیک، از جمله موارد ی هستند که سامسونگ به خوبی هرچه تمام تر از پس شان برآمد ه است. علاوه بر آن S ۴ مجموعه ای از قابلیت های جد ید است.
  چیزهایی که تا به حال روی هیچ گوشی موبایلی ند ید ه بود یم و حالا د ر نخستین برخورد شگفت زد ه مان می کنند . خبر خوب اینکه لازم نبود زمان زیاد ی برای ملاقات با آن صبر کنیم. گلکسی S۴ خیلی سریع خود را به بازار ایران رساند و ازهمه مهم تر خیلی زود قیمت خود را به تثبیت رساند . حالا اگر بخواهیم بهترین گوشی بازار را بخریم تقریبا تنها یک راه د اریم: سامسونگ گلکسی S۴ !
  گلکسی اس۴ نسبت به اس ۳ بسیار د وست د اشتنی تر است. بسیاری از تراش ها و شیب های اس ۳ حذف شد ه اند و د یگر خبری از زاویه های تیز نیست. ضخامت نوار اطراف د ستگاه کمی بیشتر شد ه و رنگ نقره ای آن باعث می شود تا اس ۴ ظاهر شیکی د اشته باشد .
  الگوی طرح د اری که د ر جلو و پشت بد نه د ستگاه به کار رفته، شامل نقاطی نقره ای رنگ است. این نقطه های ریز به خوبی نور را انعکاس می د هند و همین ترفند باعث شد ه د ستگاه نسبت به اس ۳، لوکس تر به نظر برسد و بد نه پلاستیکی زیاد توی چشم نزند . د ر گوشه سمت چپ صفحه رویی یک چراغ LED قرار گرفته که با تغییر رنگ خود ، جهت اطلاع رسانی د رباره موارد ی همچون تماس های از د ست رفته و یا پیامک های جد ید ، مورد استفاد ه خواهد بود .
  با وجود اینکه اس۴ با صفحه نمایش پنج اینچی خود ، از اس ۳ با نمایشگر ۴.۸ اینچی بزرگ تر است، اما شما با د ستگاهی کم عرض تر رو به رو هستید . اس ۴ به این علت ۰.۸ میلی متر باریک تر است که فضای صفحه نمایش فقط به صورت عمود ی افزایش یافته و البته فاصله لبه های کناری تا نمایشگر نیز کاهش یافته.


  سامسونگ حتی موفق شد ه تا ضخامت گلکسی اس ۴ را نیز ۰.۷ میلی متر نسبت به مد ل قبلی این خانواد ه کاهش د اد ه و وزن آن را نیز به ۱۳۰ گرم برساند که د ر مقایسه با اس ۳، سه گرم سبک تر محسوب می شود . باید اعتراف کنیم که اس ۴ یکی از خوش د ست ترین موبایل هایی است که تا کنون با آن مواجه شد ه ایم؛ د ستگاهی که به لطف طراحی ارگونومیکش به کاربر اجازه می د هد به خوبی از صفحه نمایش پنج اینچی لذت ببرد .
  با یکی از بهترین نمایشگرهایی مواجه خواهید شد که تا به حال د ر تلفن های هوشمند د ید ه شد ه. نمایشگری که همچون یک الماس جاد ویی می د رخشد و شما را به خود خیره می کند . سامسونگ مانند همیشه از تکنولوژی Super AMOLED استفاد ه کرد ه که به کمک آن رنگ ها به گرمی و با کنتراست بی نظیری به نمایش د ر می آیند .

  سامسونگ د ر نمایشگر اس ۴ از پیکسل های الماسی استفاد ه کرد ه است. این صفحه نمایش توسط شیشه ضد خش Gorilla Glass ۳ محافظت می شود . گوریلا گلس ۳ نه تنها به لحاظ شیمیایی تقویت شد ه، بلکه شکنند گی آن کمتر است و د ر مقابل صد مات مقاومت و سختی بیشتری از خود نشان می د هد . می توان گفت که مقاوت نسل سوم این شیشه، نسبت به مد ل پیشین تا سه برابر افزایش یافته است.
  سامسونگ با کمک کمپانی Synaptics تکنولوژی ClearPad را به اس۴ آورد ه است. این تکنولوژی اجازه می د هد تا صفحه نمایش خازنی د ستگاه، انگشت شما را از د و سانتی متری تشخیص د هد و حتی امکان کار با د ستکش را فراهم می کند . ClearPad را د ر واقع می توان شبیه به تکنولوژی Floating Touch د انست که سونی برای اولین بار از آن د ر Xperia Sola استفاد ه کرد .

  بر خلاف سونی که نتوانسته بود از این ویژگی بهره چند انی ببرد ، سامسونگ با ارائه قابلیت هایی با عنوان Air View، نهایت استفاد ه را از تشخیص راه د ور انگشت، به عمل آورد ه. د ر د و ماه گذشته این سونی و HTC بود ند که با نمایشگر های ۱۰۸۰p خود د ر بازار یکه تازی می کرد ند ؛ اما هم اکنون رقیبی جد ید وارد مید ان شد ه است.
  سامسونگ از یک باتری ۲۶۰۰ میلی آمپر د ر ساعتی برای اس۴ استفاد ه کرد ه است که د ر مقایسه با اس۳، ۵۰۰ میلی آمپر د ر ساعت افزایش د اشته است که این موضوع با توجه به افزایش کیفیت صفحه نمایش و هشت هسته ای شد ن پرد ازند ه، امری طبیعی به نظر می آید .
  اس۴ موفق شد تا د ر آزمایش ما که شامل پخش ممتد وید ئو با روشنایی ۵۰ د رصد می شود ، حد ود ۹ ساعت د وام بیاورد ؛ نتیجه ای که هر د و رقیب اصلی یعنی HTC One و اکسپریا زد را پشت سر می گذارد . د ر شرایط استفاد ه سنگین از د ستگاه، اس۴ تا پایان یک روز به خوبی شما را همراهی خواهد کرد . طی آزمایشات انجام شد ه، این د ستگاه می تواند حد ود ۱۴ ساعت زمان مکالمه را د ر اختیار شما قرار د هد . گلکسی اس ۴ از قابلیت شارژ بی سیم نیز برخورد ار است.
  گلکسی اس۴ د ارای یک د وربین ۱۳ مگاپیکسلی است که می تواند تصاویری با کیفیت ۳۰۹۶ ۴۱۲۸ نقطه را شکار کند . این د وربین ۱۳ مگاپیکسلی جزئیات را به خوبی ثبت می کند و از د امنه د ینامیکی خوبی بهره می برد . Dynamic Range د ر واقع عبارت است از تفاوت مقد ار روشنایی بین تاریک ترین نقاط و روشن ترین نواحی عکس که د ارای جزئیات قابل تشخیص باشند .
  هرچه محد ود ه د ینامیکی بیشتر باشد ، نواحی بیشتری د ر قسمت های تاریک و روشن د ارای جزئیات قابل تشخیص هستند . عملکرد د وربین قد رتمند گلکسی اس ۴ د ر محیط های روشن عالی است. د ر مورد محیط های تاریک هم می توانیم به جرات بگوییم که اس۴، یکی از بهترین عملکرد ها را د ارد . د وربین اس۴ به خوبی از مگاپیکسل های اضافه ا ش استفاد ه می کند .
  سامسونگ گلکسی S۴ علاوه بر قابلیت های قد رتمند ، ویژگی های جد ید ی د ارد که برای اولین بار د ر یک گوشی همراه د ید ه می شوند .
  Sound & Shot :این قابلیت صد ای محیط را پس از ثبت عکس، تا ۹ ثانیه ذخیره می کند . از این طریق برای مثال می توانید عکس تولد د وستتان را د ر حالی مشاهد ه کنید که صد ای تولد ت مبارک نیز د ر پس زمینه شنید ه می شود .
  Drama :این ویژگی برای سوژه های د ر حال حرکت اید ه آل است. از این طریق پس از اینکه شما د کمه شاتر را فشار د هید ، د وربین چند عکس پیاپی از سوژه شکار می کند و سپس آن ها را د ر د اخل یک عکس ترکیب می کند .

  Eraser : فرض کنید می خواهید عکسی د و نفره را د ر منظره ای زیبا به ثبت برسانید که ناگهان فرد ی رهگذر، پس زمینه را خراب می کند . با کمک این ویژگی می توانید سوژه های متحرک را از تصاویر خود ، حذف کنید .
  Best Face : د ر عکس های د سته جمعی همیشه یکی پید ا می شود که یا پلک هایش بسته است و یا با لب و د هنی کج، عکس را برای سایرین نیز خراب می کند . Best Face ۵ عکس را شکار می کند و سپس به شما اجازه می د هد تا بهترین حالت صورت را برای افراد د اخل عکس، از بین تصاویر ثبت شد ه انتخاب کنید یا با ترکیب آن ها د ر یک عکس، تصویری بی نقص د اشته باشید .
  Animated Photo :اگر با فوران ذوق هنری مواجه شد ید و خواستید تصاویری متحرک با فرمت GIF خلق کنید ، این قابلیت، گزینه ای اید ه آل محسوب می شود . این ویژگی به شما اجازه می د هد از تمام جزئیات متحرک د اخل یک عکس را ثابت کنید .
  Smart Scroll : اس۴ د ر بالای نمایشگر خود یک د وربین ویژه جهت تشخیص صورت کاربر د ارد . د ر قابلیت Smart Scroll شما به کمک این د وربین می توانید با حرکات سر خود ، عملیات اسکرول را انجام د هید . البته د ر این قسمت گزینه ای نیز وجود د ارد که امکان اسکرول کرد ن از طریق حرکت د اد ن د ستگاه را فراهم می کند .
  Smart Pause : این گزینه زمانی مورد استفاد ه قرار می گیرد که مشغول تماشای وید ئو باشید . د ر این هنگام، وقتی که سر خود را از صفحه نمایش برگرد انید ، د ستگاه به صورت خود کار این موضوع را تشخیص د اد ه و وید ئو را متوقف می کند .
  Smart Stay : این گزینه که برای اولین بار د ر زمان گلکسی اس۳ معرفی شد ، اکنون بهبود یافته و عملکرد بهتری را از خود نشان می د هد . به کمک این قابلیت، د ستگاه زمانی که مشغول مطالعه متن باشید ، این موضوع را تشخیص د اد ه و از قفل شد ن صفحه و یا کاهش نور آن، جلوگیری به عمل می آورد .
 2. T☼nin

  T☼nin New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏11/6/13
  ارسال ها:
  56
  تشکر شده:
  0
  امتیاز:
  0
  جنسیت:
  مرد
  ماشالله! ممنون:khansariha (2):