1. بعد از بررسی های انجام شده تصمیم گرفتیم تغییرات اساسی در انجمن ایجاد کنیم

  این سیستم دارای امکانات بیشتری هست که باعث جذابیت انجمن خواهد شد

  امیدواریم از طرح جدید انجمن خوشتون بیاد

 2. به خاطر برخی تغییرات در روند انجمن

  دسترسی مدیریت از همه کاربران برداشته شده

  به زودی روند و قوانین جدید اعلام خواهد شد

چطور اس ام اس (SMS) مي‌فرستيم؟

شروع موضوع توسط mehdiastro ‏24/7/11 در انجمن کتاب الکترونیگی موبایل - Ebook

 1. mehdiastro

  mehdiastro مدیر کل سایت هیات مدیره

  تاریخ عضویت:
  ‏23/7/11
  ارسال ها:
  4,881
  تشکر شده:
  16
  امتیاز:
  38
  اولين پيام كوتاه سال 1992 در انگلستان فرستاده شده و سپس در اروپا رواج پپيدا كرده و چند ماه طول كشيد تا به امريكا رسيد. حتي امرزه نيز ارسال پيام كوتاه در اروپا رواج بيشتري دارد.

  ممكن است شما هم از دسته افرادي باشيد كه مدام در حال ارسال SMS (پيام كوتاه) هستند و صحبت پاي تلفن همراه را كنار گذاشته‌اند.

  زماني بود كه فكر مي‌كرديم تمام آدمهاي روي كره زمين در حال صحبت كردن با تلفن همراهشان هستند، اما اين روزها ديگر اين احساس را نداريم چون بسياري از مردم به جاي صحبت پاي تلفن‌هاي همراهشان در حال ارسال پيام كوتاه هستند.

  تماس سريع انگشتان دست افراد روي صفحه كليد تلفن‌هاي همراه، تصويري است كه به نظر ديگر عجيب نمي‌آيد. همه مي‌دانند تايپ سريع روي صفحه موبايل مي‌تواند متني را خلق كند كه ثانيه‌اي بعد در دست فردي در دور دست‌هاست.

  صحبت با تلفن همراه كه مدت زيادي نقل مجالس محققان بود كه مي‌تواند اثرات بسيار مخربي روي مغز بگذارد اكنون به استفاده از سريع از انگشتان دست براي تايپ كردن و ارسال پيام كوتاه تبديل شده است.

  تاريخچه پيام كوتاه:
  اولين پيام كوتاه سال 1992 در انگلستان فرستاده شده و سپس در اروپا رواج پپيدا كرده و چند ماه طول كشيد تا به امريكا رسيد. حتي امرزه نيز ارسال پيام كوتاه در اروپا رواج بيشتري دارد. گرچه تحقيقات نشان داده است كه در آمريكا نيز 37 درصد افرادي كه تلفن همراه دارند در طول ماه دست كم يك پيام را ارسال يا دريافت كرده‌اند.

  با وجود گستردگي اين پديده بد نيست بدانيم فرستادن پيام كوتاه چه راهي را طي مي‌كند تا به مقصد برسد و چه اطلاعاتي را در مورد آن نمي‌دانيم:

  اس ام اس مخفف سرويس پيام كوتاه به زبان انگليسي است و متد جديدي براي ارتباط برقرار كردن با فردي است كه صاحب تلفن همراه است. حداكثر تعداد حروفي كه در يك پيام كوتاه ارسالي جا دارد 160 حرف است كه اين نعداد در زيانهايي همچون چيني به 70 مي‌رسد.

  چطور اس ام اس ارسال مي‌شود؟
  حتي اگر شما در حال صحبت كردن پاي تلفن همراهتان نباشيد تلفن شما در حال ارسال سيگنال است و اطلاعات مي‌گيرد و ارسال مي‌كند.آنتن هاي بزرگ مخابرات وظيفه جا به جا كردن اين اطلاعات را دارند. اگر شما حركت كنيد سيگنال تلفن همراه شما همراهتان جا به جا مي‌شود و مي‌تواند محل دقيق شما را مشخص كند و هر از گاهي نيز اطلاعاتي در اختيار مخابرات قرار داده مي‌شود تا از وضعيت تلفن همراه شما مشخص باشد.

  وقتي فردي مي‌خواهد با شما تماس بگيرد سيستمهاي اطلاعات و كنترل برج مخابرات به تلفن شما پيغامي ارسال مي‌كند كه كسي پشت خط شماست. برج مخابرات همچنين فراكانسهاي صدا مي‌دهد تا بتوانيد تلفن را جواب داده و صداي فرد را بشنويد.

  همين روند در ارسال پيام كوتاه نيز تكرار مي شود. وقتي دوستي به شما پيام كوتاه مي فرستد پيغام از آنتهاي ارتباطي مخابرات گذشته و به برجك اصلي مخابرات و كانال كنترل مي‌رسد و آنگاه است كه به تلفن شما پيغامي ارسال مي‌شود كه اطلاعاتي در انتظار شماست و اين دقيقا همان زماني است كه شما متوجه مي‌شويد كه پيام كوتاه داريد.

  زماني كه شما پيام مي‌فرستيد هم همين راه طي مي‌شود تا فرد پپيغامتان را بگيرد.
  دليل اينكه شما نمي‌توانيد پيغامي با ببش از 160 حرف بفرستيد نيز آن است كه براي شلوغ نشدن سيستم ارسال پيامها، مخترعان اين روش، روي اين تعداد حرف موافقت كردند تا تعداد بيشتر از آن ارسال نشود.

  اما باز هم ارسال تعداد حروف به سيستمي بستگي دارد كه در كشور و يا منطقه نصب شده و توانايي اسال پيام را دارد. در برخي از مناطق ممكن است يه صورت اتوماتيك به شما اجازه دهند تا بتوانيد بيش از اين حروف را هم در يك پيام بفرستيد اما حد معمول آن 160 حرف است.

  فوايد پيام كوتاه
  1-ارسال پيام كوتاه زماني به درد شما مي‌خورد كه شما نخواهيد با فرد مورد نظر مكالمه مستقيم داشه باشيد. با اين روش شما مجبور به شماره گرفتن براي بيان تنها چند جمله نيستيد.

  2- شما مانند ايميل نوشتن مجبور به وصل شدن به شبكه اينرنت نيستيد و به راحتي مي‌توانيد نامه‌هاي كوتاه را به هر تعداد از دوستانتان ارسال كنيد. و جالب اينجاست كه دوست شما هم براي دريافت اين پيغام لزوما نبايد كار خاصي انجام دهد و اينكه تنها تلفنش روشن باشد كافيست تا پيغام به او برسد و حتي اگر تلفن او خاموش هم باشد اين پيغام پشت درهاي بسته تلفن او مي‌ماند تا بلاخره تلفن روشن شود و با پيدا شدن اولين سيگنال پيغام به فرد خواهد رسيد و تا زماني كه خود فرد پيام را پاك نكند در سيم كارت وي خواهد ماند.

  3-فايده ديگر اين تكنولوژيي آن است كه يك پيغام را همزمان به چندين نفر مي‌توان فرستاد.اين افراد مي‌توانند در ليست دفتر تلفن شما باشند و يا اينكه مانندكاري كه براي تبليغات شركتهاي بزرگ يا بانكها انجام مي‌شود به صدها هزار نفر ناشناس ارسال شوند.

  اس ام اس بازها
  تحقيقي كه سال 2004 انجام شد نشان داد كه افرادي كه تلفن همراه دارند تنها دو دسته هستند يا با تلفنشان صحبت مي‌كنند و يا از دسته افرادي هستند كه با ارسال پيام بسيار مانوس هستند.

  افرادي كه به فرستادن پيام كوتاه علاقه دارند دو برابر پيغام مي‌فرستند و تعداد زنگهايي كه با تلفن همراهشان مي‌زنند نصف افراد ديگر است.

  از سوي ديگر براي مخابرات نيز ارسال پيامها از سراسر كشور بسيار بهتر از آن است كه شبكه با افرادي كه در حال صحبت با تلفنهاي همراهشان هستند پر شود زيرا ارسال پيامهاي كوتاه، جاي زيادي از شبكه هاي مخابرات را نمي ‌گيرد.

  مضرات پيام كوتاه:
  1-شما بايد براي ارسال پيام كوتاه پول بپردازيد و مسلم اسن كه پرداخت پول براي هيچ مصرف كننده‌اي مطلوب نيست. هر چند كه در كشورها و سيستمهاي مختلف پرداخت پول و بالغ آن متفاوت است.

  2-رسيدن پيام كوتاه شما هيچ حساب و كتابي ندارد و ممكن است شما تصور كنيد كه پيامتان رسيده است اما فرد آن را دريافت نكرده باشد. زماني كه شبكه شلوغ باشد ممكن است دهها دقيقه و حتي چندين ساعت طول بكشد تا پيامها برسند.

  3- با پيام كوتاه شما امكان ارسال عكس و يا فيلم را نداريد.
 2. parviz

  parviz New Member

  تاریخ عضویت:
  ‏24/2/12
  ارسال ها:
  134
  تشکر شده:
  0
  امتیاز:
  0
  :khansariha (8):
 3. sevda

  sevda Active Member

  تاریخ عضویت:
  ‏15/2/12
  ارسال ها:
  2,393
  تشکر شده:
  1
  امتیاز:
  36
  جنسیت:
  زن
  :khansariha (63)::khansariha (8):
 4. seti naz

  seti naz Active Member

  تاریخ عضویت:
  ‏31/10/11
  ارسال ها:
  4,588
  تشکر شده:
  0
  امتیاز:
  36
  جنسیت:
  زن
  :khansariha (8):
 5. ҒαϮёɱɘℋ

  ҒαϮёɱɘℋ Active Member

  تاریخ عضویت:
  ‏2/4/12
  ارسال ها:
  5,233
  تشکر شده:
  2
  امتیاز:
  38
  جنسیت:
  زن
  ممنون...
 6. fahime

  fahime Active Member

  تاریخ عضویت:
  ‏8/11/12
  ارسال ها:
  4,413
  تشکر شده:
  2
  امتیاز:
  38
  جنسیت:
  زن
  :sad::sad::sad::sad:
 7. آناهیتا

  آناهیتا Well-Known Member

  تاریخ عضویت:
  ‏23/4/12
  ارسال ها:
  12,193
  تشکر شده:
  37
  امتیاز:
  48
  جنسیت:
  زن
  ممنون عزیزم:khansariha (63):
 8. E30

  E30 Active Member

  تاریخ عضویت:
  ‏31/7/12
  ارسال ها:
  3,617
  تشکر شده:
  0
  امتیاز:
  36
  جنسیت:
  مرد
  مسییی
 9. ˚°๛ŘǾγĄ ๛°˚

  ˚°๛ŘǾγĄ ๛°˚ Active Member

  تاریخ عضویت:
  ‏6/11/12
  ارسال ها:
  7,893
  تشکر شده:
  8
  امتیاز:
  36
  جنسیت:
  زن
  مسیییییییییییییییییییییییییییییییییییی[​IMG]