1. بعد از بررسی های انجام شده تصمیم گرفتیم تغییرات اساسی در انجمن ایجاد کنیم

  این سیستم دارای امکانات بیشتری هست که باعث جذابیت انجمن خواهد شد

  امیدواریم از طرح جدید انجمن خوشتون بیاد

 2. به خاطر برخی تغییرات در روند انجمن

  دسترسی مدیریت از همه کاربران برداشته شده

  به زودی روند و قوانین جدید اعلام خواهد شد

80 گونه جانوری كشور در لیست قرمز قرار دارند

شروع موضوع توسط آناهیتا ‏13/4/13 در انجمن اخباراجتماعی

 1. آناهیتا

  آناهیتا Well-Known Member

  تاریخ عضویت:
  ‏23/4/12
  ارسال ها:
  12,193
  تشکر شده:
  37
  امتیاز:
  48
  جنسیت:
  زن
  مدیركل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از قرارگیری 80 گونه جانوری در لیست قرمز سازمان حفاظت جهانی محیط زیست خبر داد.

  [​IMG]


  حسین محمدی در گفت‌وگو با مهر با اشاره وضعیت گونه های مختلف جانوری ایران اظهار داشت: خوشبختانه كشورمان به خاطر موقعیت جغرافیایی و شرایط توپوگرافی خاصی كه دارد محل زیست گونه های مختلفی است.

  وی با بیان اینكه ایران از تنوع اكوسیستمی و غنای بالایی در زمینه گونه های جانوری برخوردار است، بیان داشت: در حال حاضر مطابق آخرین آمار هزار و 140 گونه مهره دار، پرنده، پستاندار، ماهی، خزندگان، دوزیستان و ... در كشور وجود دارد.

  مدیركل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: از این تعداد 80 گونه در فهرست سرخ سازمان حفاظت جهانی قرار دارد.

  محمدی با بیان اینكه نزدیك به هفت درصد گونه های جانوری كشورمان در فهرست قرمز قرار دارند، بیان داشت: این در حالیست كه میانگین این آمار در سطح بین المللی 10 درصد است و ایران در این زمینه در شرایط به نسبت مطلوبی قرار دارد.

  وی یادآور شد: گورخر آسیایی، یوزپلنگ، پرنده های شكاری، سمندرها و ... از گونه های شاخص در معرض خطر و قرار داده شده در لیست قرمز سازمان حفاظت جهانی هستند.